قیمت ناودانی

ناودانی

قطعات فلزی یا پروفیل های ساختمانی و صنعتی با مقاطع باز U و C شکل هستند که جنس فلزشان از فولاد کربنی است و از نورد بیلت به وجود می‌آیند ناودانی هم مانند نبشی دوبال دارد و علاوه بر آن دارای قسمتی به نام جان نیز می‌باشد ناودانی را به دو روش پرسی و فابریک تولید می کنند که در قسمت قبل به آنها اشاره شد ، در ادامه نیز سعی می کنیم تا برای شما عوامل موثر بر قیمت ناودانی را مورد بررسی قرار دهیم.

ناودانی
ناودانی

کاربرد ناودانی:

ناودانی به دلیل داشتن شکل ظاهری خاص و نوع ساختاری که دارد در مصارف مختلفی کاربرد دارد، برای مثال از ناودانی ها در صنایع دریایی، ماشین آلات، ساختمان، تجهیزات ساخت و ساز، چهارچوب، ترمیم بنابر معماری، باد بند ها، به صورت قوطی در ستون ها، کرکره مغازه ها، برای ساختن پل های باربر و موارد دیگر استفاده می‌شود.

سایز بندی ناودانی

انواع ناودانی: ناودانی ها به دو صورت ساده و مشبک ساخته می‌شوند. هردو به صورت سرد و گرم تولید می شوند باید اشاره کرد که نورد سرد برای کاهش ضخامت ورق تحت فشار بسیار بالا می‌باشد.

ناودانی ساده : این نوع ناودانی صنعتی و ساختمانی بیشتر به صورت گرم تولید می‌شود اما در صورت نیاز می‌تواند به هر دو صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود. ابعاد این دسته را با اندازه های ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ تولید می کنند همچنین ناودانی را با ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلی‌مترمی‌سازند که بیشتر برای ساختن پل های باربر به کار می رود. از دیگر موارد استفاده ناودانی سبک می‌توان به ساختمان سازی ، صنایع و بیشتر برای ساخت پل های باربر و خودروسازی اشاره کرد.

ناودانی مشبک : این نوع ناودانی به هر دو صورت نورد سرد و نورد گرم با استفاده از ورق‌های گرم گالوانیزه تولید می‌شود. از این ناودانی ها در موارد بسیاری از قبیل؛ ساخت قفسه های محکم فولادی، نصب سنگ به حالت خشک و سازه های سبک فولادی استفاده می‌شود.

قیمت ناودانی
قیمت ناودانی

ابعاد ناودانی:

ناودانی ها را با توجه به نیاز مشتری و مصرف کننده می توان در ابعاد مختلفی ساخت اما در کل برای ابعاد ناودانی از اندازه های مشخصی استفاده می شود که به آن‌ها می‌پردازیم. ناودانی در ۵ سایز ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ ، ۱۴ ، ۱۶ تولید می شود. اندازه ارتفاع ناودانی از ۳۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر متغیر است و می توان آن را با توجه به درخواست مشتری تغییر داد. مقدار وزن ناودانی را مطابق جدول اشتال در نظر می‌گیرند اما  باید دانست دو نوع ناودانی از لحاظ محاسبات وزنی داریم که عبارت اند از ناودانی سبک و ناودانی سنگین. یعنی اگر وزن ناودانی ساخته شده از عددی که در جدول اشتال آمده است کمتر باشد آن را ناودانی سبک می نامند و اگر مطابق با استاندارد های جدول اشتال باشد به آن ناودانی سنگین می گویند.

با این وجود در کشور های مختلف استاندارد های متفاوتی برای ابعاد ناودانی وجود دارد و در هر کشور بر اساس یکی از این استاندارد ها ناودانی تولید می شود.

تولید کننده ناودانی
تولید کننده ناودانی

قیمت ناودانی

ناودانی یکی از مهمترین محصولات و مهمترین مصالح در ساختمان سازی است که قیمت آن تاثیر زیادی در کم کردن هزینه ساخت و ساز دارد و بهتر است این قیمت توسط یک سایت و منبع مهم صورت گیرد.

مش سیتی یکی از منابعی است که میتوان به آن اعتماد و از قیمت روز نبشی و ناودانی مطلع بود ، و از دیگر محصولات پروه مش سیتی برای اخذ قیمت محصولات میتوان به قیمت میلگرد ، قیمت رابیتس نیز اشاره کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *