توری پرسی

5/5 - (2 امتیاز)

قیمت توری پرسی

به علت نوسانات لحظه ای بازار برای گرفتن قیمت توری پرسی ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

02155511559
ویرایش
ردیف مفتول(mm) چشمه(cm) وزن هر برگ (kg) قیمت(تومان)
1 3.5 2*2 10.5 18000
2 3.5 4*4 7 122000
3 3.8 2*2 12 208000
4 3.8 4*4 8 138000
5 4 4*4 9 156000
6 4 3.5*3.5 11 191000
7 5 5*5 11 190000

توری پرسی

این توری یکی از انواع توری های فلزی میباشد که با بهم تابانیدن مفتول های از جنس فلزات سخت حرارت داده شده صنعتی و یا گالولنیزه با شکل های  مربعی و مستطیلی و حتی در برخی موارد بصورت اشکال  سفارشی در ابعاد 2 تا 6 میلی متر ساخته میشود.

این نوع توری و توری مش نیز از نظر شکل و قیافه جز یک خانواده میباشند که تنها فرق آنها در اندازه چشمه های آنها ، و نوع پیچش و نوع درهم تابیده شدن و نحوه اتصال مفتول ها به یکدیگر میباشد.

اندازه چشمه ها ، سایز مفتول بکار رفته در این نوع توری میتواند قیمت آن را مشخص نماید. سایز مفتول ها از 2 تا 6 میلیمتر شروع میشود و پس از انجام عملیات بافت روی مفتول ها بصورت ورق هایی با ابعاد 1 در 2 متر و با چشمه های 2 تا 5 سانتی متر ، که این چشمه ها معمولا با شکل های مربع و مستطیلی ساخته میشود.

این توری معمولا بعنوان حصار برای قفس حیوانات ، در کارهای عمرانی برای سد سازی ، ساختمان سازی ، استفاده میشود.

توری پرسی و توری مش گاهی اوقات از نظر کارایی میتوانند جایگزین یکدیگر شوند و میتوانند تا حدودی کار یکدیگر را انجام دهند اما نه در همه جا و هر مصرفی.

در یک مقایسه کلی توری پرسی با مفتول های کوچک تری نسبت به توری مش ساخته میشود و در نهایت چشمه های کوچکتری هم خواهند داشت.

یکی از دلایلی که نمیتوان از توری پرسی بجای توری مش استفاده کرد مقرون به صرفه بودن نوع توری میباشد ، چونکه توری پرسی از کلاف 6.5 ساخته میشود که معمولا یه لایه روی یا گالوانیزه روی آن قرار میگیرد از نظر اقتصادی به صرفه نمیباشد.

توری پرسی
توری پرسی

انواع توری پرسی

این نوع توری از نظر وزن ، اندازه ، بافت ، نوع لبه و حاشیه ها انواع مختلفی دارد که از مهمترین انواع آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

·         توری پرسی سبک و سنگین وزن :

  1. توری مشبک سبک وزن
  2. توری مشبک سنگین وزن

فرق بین این دو نوع از توری در وزن مفتول ها آنها میباشد ، یعنی اگر دو نوع توری با چشمه یکسان داشته باشیم و فقط مفتول آنها ضخیم تر و نازک تر باشد ، در نهایت در وزن آنها تاثیر گذار است و در کل میتوان فرق بین این دو نوع گروه را در وزنشان توصیف کرد ، که درکل هرچقدر وزن و اندازه ها بزرگتر باشد قیمت ها نیز افزایش می یابد.

توری پرسی انواع دیگری نیز دارد که از انواع دیگر آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

·         پرسی ها از نظر نوع بافت :

از دیگر انواع این توری میتوان به موارد زیر اشاره کرد که تفاوت آنها در نوع گره و نوع موج آنها و نوع بهم تابیدن مفتول ها میباشد که در زیر به سه دسته کلی تقسیم میشود.

  1. بافت موج دار عادی
  2. بافت موج دار حصیری
  3. بافت موج دار هلندی
توری پرسی
توری پرسی

تعیین هزینه توری پرسی

مواردی که در قیمت توری پرسی تاثیرگذار است و میتواند قیمت را تعیین کند دو المان قطر مفتول و اندازه چشمه پرسی میباشد که هر چقدر این دو مولفه بیشتر باشد قیمت میز افزایش می یابد.

استفاده بجای محصولات دیگر

برخی از مشتریان توری پرسی را با توری مش که یک توری بافته شده است و توری مش یک توری جوشی میباشد اشتباه میگیرند.

توری پرسی بدلیل اینکه یک توری با انعطاف پذیری بسیار بالا است در مواردی بجای توری حصاری ، توری مرغی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. اما بدلیل اینکه با مفتول های بزرگتری نسبت به توری های مرغی و حصاری ساخته میشود زیاد به صرفه نمیباشد مگر اینکه برای مصارفی که محیط کوچکی داشته باشیم و در صورتی که برای جلوگیری از ورود جانورانی همچون مار ، عقرب باشد خوب است.

 

یک دیدگاه دربارهٔ «توری پرسی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *