میلگرد

5/5 - (1 امتیاز)

میلگرد

میلگرد کوتاه شده کلمه میلگرد تقویت کننده است. همچنین به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده بتن شناخته می شود. مقاومت سازه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سطح میلگرد اغلب تغییر شکل می دهد تا پیوند بهتری با بتن ایجاد کند. این محصول انواع مختلفی دارد. میله تقویت کننده نوار فولادی معمولی است که نورد گرم می شود و به عنوان بخشی از کار ساخت و ساز بخصوص برای پشتیبانی از بتن استفاده می شود. میله های تقویت شده از فولاد معمولاً به عنوان ابزاری برای کشش بتن و سایر سازه های کار برای نگهداری بتن در حالت فشرده استفاده می شود.

میلگرد
میلگرد

افزایش طول عمر سازه

میلگرد به طور قابل توجهی مقاومت کششی سازه را افزایش می دهد. سطح میلگرد اغلب تغییر شکل می دهد تا پیوند بهتری با بتن ایجاد کند. از انواع میلگرد میتوان به اروپایی ، فولادی کربنی ، با روکش اپوکسی ، گالوانیزه ، پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP) و فولاد ضد زنگ اشاره کرد. این یک انتخاب مفید و مقرون به صرفه در رابطه با استفاده مجدد و تقویت مصالح ساختمانی است.

انواع میلگرد :

میلگردهای استیل کربن
پارچه سیم جوش داده شده
میلگرد تقویت کننده ورق و فلز
میلگردهای روکش اپوکسی
میلگردهای اروپایی
میلگردهای فولاد ضد زنگ
میلگردهای گالوانیزه
میلگردهای توری مش
میلگردهای الیاف شیشه و تقویت شده – پلیمر (GFRP)

میلگردهای پیچ خورده ( آجدار )

میلگردهای پیچ خورده بر روی فولاد تقویت کننده از سال 1968 پیش شرط استاندارد بوده است ، با این حال میلگردهای ساده نیز در شرایطی که لازم است فولاد تقویت کننده لغزنده باشد ، استفاده می شود. این وضعیت به طور منظم هنگامی که در داربست های بین آسفالت و مقطعی معرفی می شوند ، ایجاد می شود.

کاربردهای مختلف میلگرد عبارتند از

تقویت اولیه :  برای تأمین مقاومت در برابر تحمل بارهای طراحی استفاده می شود.

تقویت ثانویه :  برای ایجاد دوام و اهداف زیبایی شناختی با ایجاد مقاومت موضعی برای کاهش ترک خوردگی و تنش های ناشی از دمامقاومت در برابر بارهای متمرکز را گسترش دهید ، و آن را در یک منطقه گسترده تر گسترش دهید ، با نگه داشتن آنها در موقعیت صحیح ، میله های فولادی را در جایگزینی بارهای آنها یاری كنید.میله های کراوات فولادی خارجی برای محدود کردن و تقویت سازه های سنگ تراشی ، گاهی اوقات به عنوان وسیله ای برای حفاظت از ساختمان.سنگ تراشی تقویت شده : برخی از بلوک های سنگ تراشی و آجرها دارای حفره هایی برای قرار دادن میلگرد برای حمل بارهای کششی هستند ، میلگرد با استفاده از دوغاب در جای خود محکم می شود.

مقاومت میلگرد

میلگرد معمولاً با استفاده از فولاد خفیف یا پر بازده از مقاومت کششی درجه 250 یا 250 N / mm2 تولید می شود ، ترکیبات هر دو این گریدها در حدود 99٪ آهن ، همراه با منگنز ، کربن ، گوگرد و فسفر هستند ، کیفیت و درجه فولاد به نسبت کربن بستگی دارد ، فولاد خنک کار سرد حاوی حدود 0.25٪ کربن است ، در حالی که فولاد نورد گرم با عملکرد بالا حاوی 0.40٪ است.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد ها به کارخانجات تولید شمش آهن و فلز بستگی دارد که این محصول بیشتر به کارخانجات دولتی بستگی دارد و نرخ روزانه را آنها تعیین مینمایند.

میلگرد ها را می توان به اشکال مختلف تولید کرد :

·         گرد

·         مربع پیچ خورده

·         آجدار

·         کشیده ، پیچ خورده و آجدار

·         آجدار و پیچ خورده

نمونه تغییر شکل داده شده روی میلگرد باعث می شود که چسب جامد به سطح فولاد تقویت کننده برسد. مثال در یک میله تحریف شده نشان داده نشده است ، با این حال تقسیم و قد “ضربات” کنترل می شود.

در صورت شکسته شدن میلگرد در هنگام خم شدن ، به نظر می رسد شما احتمالاً یک ترکیب فولادی درجه دو دارید که طیف گسترده ای از فلزات مختلف در آن وجود دارد تا هزینه کمتری داشته باشد. یا دوباره ممکن است شما بخواهید بدون قبلی آن را بچرخانید تا دامنه مورد نیاز را به آن بدهید؟ به غیر از این ، همه آنچه که من می توانم در نظر بگیرم این است که یک فولاد الاستیک بالا ممکن است به دلیل جامد شدن کار در هنگام ثابت شدن و سپس دوباره خم شدن ، از بین برود. فولاد الاستیک بالا (500MPa) نسبت به فولادهای کم کربن معمولی (275MPa) قابل انعطاف کمتری دارد. …

مصارف میلگرد

تیرچه بلوک

یکی از پرمصرف ترین مصارف میلگرد ، استفاده آن در تولید دیگر محصولات ساختمانی از جمله توری مش ، تیرچه بلوک و … میباشد ، که برای اخذ اطلاعات بیشتر برای تولید تیرچه بلوک و قیمت تیرچه بلوک میتوانید به صفحه سایت آهن توری مراجعه نمایید.

3 دیدگاه دربارهٔ «میلگرد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *