قیمت ناودانی

میزان رضایت مندی شما

ناودانی

قطعات فلزی یا پروفیل های ساختمانی و صنعتی با مقاطع باز U و C شکل هستند که جنس فلزشان از فولاد کربنی است و از نورد بیلت به وجود می‌آیند ناودانی هم مانند نبشی دوبال دارد و علاوه بر آن دارای قسمتی به نام جان نیز می‌باشد ناودانی را به دو روش پرسی و فابریک تولید می کنند که در قسمت قبل به آنها اشاره شد ، در ادامه نیز سعی می کنیم تا برای شما عوامل موثر بر قیمت ناودانی را مورد بررسی قرار دهیم.

ناودانی
ناودانی

کاربرد ناودانی:

ناودانی به دلیل داشتن شکل ظاهری خاص و نوع ساختاری که دارد در مصارف مختلفی کاربرد دارد، برای مثال از ناودانی ها در صنایع دریایی، ماشین آلات، ساختمان، تجهیزات ساخت و ساز، چهارچوب، ترمیم بنابر معماری، باد بند ها، به صورت قوطی در ستون ها، کرکره مغازه ها، برای ساختن پل های باربر و موارد دیگر استفاده می‌شود.

نمونه های موجود ناودانی

انواع ناودانی: ناودانی ها به دو صورت ساده و مشبک ساخته می‌شوند. هردو به صورت سرد و گرم تولید می شوند باید اشاره کرد که نورد سرد برای کاهش ضخامت ورق تحت فشار بسیار بالا می‌باشد.

ناودانی ساده : این نوع ناودانی صنعتی و ساختمانی بیشتر به صورت گرم تولید می‌شود اما در صورت نیاز می‌تواند به هر دو صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود. ابعاد این دسته را با اندازه های ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ تولید می کنند.

همچنین ناودانی را با ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلی‌مترمی‌سازند که بیشتر برای ساختن پل های باربر به کار می رود. از دیگر موارد استفاده ناودانی سبک می‌توان به ساختمان سازی ، صنایع و بیشتر برای ساخت پل های باربر و خودروسازی اشاره کرد.

ناودانی مشبک : این نوع ناودانی به هر دو صورت نورد سرد و نورد گرم با استفاده از ورق‌های گرم گالوانیزه تولید می‌شود. از این ناودانی ها در موارد بسیاری از قبیل؛ ساخت قفسه های محکم فولادی، نصب سنگ به حالت خشک و سازه های سبک فولادی استفاده می‌شود.

قیمت ناودانی
قیمت ناودانی

ابعاد ناودانی:

ناودانی ها را با توجه به نیاز مشتری و مصرف کننده می توان در ابعاد مختلفی ساخت اما در کل برای ابعاد ناودانی از اندازه های مشخصی استفاده می شود که به آن‌ها می‌پردازیم. ناودانی در ۵ سایز ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ ، ۱۴ ، ۱۶ تولید می شود.

اندازه ارتفاع ناودانی از ۳۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر متغیر است و می توان آن را با توجه به درخواست مشتری تغییر داد. مقدار وزن ناودانی را مطابق جدول اشتال در نظر می‌گیرند.

اما  باید دانست دو نوع ناودانی از لحاظ محاسبات وزنی داریم که عبارت اند از ناودانی سبک و ناودانی سنگین، یعنی اگر وزن ناودانی ساخته شده از عددی که در جدول اشتال آمده است کمتر باشد آن را ناودانی سبک می نامند و اگر مطابق با استاندارد های جدول اشتال باشد به آن ناودانی سنگین می گویند.

با این وجود در کشور های مختلف استاندارد های متفاوتی برای ابعاد ناودانی وجود دارد و در هر کشور بر اساس یکی از این استاندارد ها ناودانی تولید می شود.

تولید کننده ناودانی
تولید کننده ناودانی

قیمت ناودانی

ناودانی یکی از مهمترین محصولات و مهمترین مصالح در ساختمان سازی است که قیمت آن تاثیر زیادی در کم کردن هزینه ساخت و ساز دارد و بهتر است این قیمت توسط یک سایت و منبع مهم صورت گیرد از طرفی می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان فروش ناودانی از قیمت ها و جزئیات این محصول آگاهی پیدا کنید.

مش سیتی یکی از منابعی است که میتوان به آن اعتماد و از قیمت روز نبشی و ناودانی مطلع بود ، و از دیگر محصولات پروه مش سیتی برای اخذ قیمت محصولات میتوان به قیمت میلگرد ، قیمت رابیتس نیز اشاره کرد.

نحوه تولید نبشی ، ناودانی و پروفیل

برای تولید نبشی ، ناودانی و پروفیل که همه جز یک خانواده هستند و دلیل هم خانواده بودن آنها این است که همگی از ورق سیاه تولید میشوند و قطر و ضخامت در آنها بسیار مهم و کاربردی است ، یعنی اینکه هنگام خرید این محصولات از مشتری سوال میشود که چه ضخامتی مد نظر است.

برای تولید قوطی و پروفیل از ورق سیاه ، درون دستگاه ها رفته و آن را به چهار گوش تبدیل مینماید.

برای تولید نبشی نیز به همین صورت عمل میشود ، یعنی اینکه این محصول بصورت نصف پروفیل تولید میشود.

یا اینکه برای تولید ناودانی به صورت 3 گوش تولید میشود.

یک روش دیگر برای تولید پروفیل است که از لوله استفاده میشود ، یعنی لوله درون دستگاه قرار میگیرد و این این دستگاه با فرم دادن به پروفیل آن را به صورت چهار گوش تولید مینماید.

همچنین از محصولات دیگری که در رده مقاطع فلزی پر کاربرد قرار میگیرد میتوان به پروفیل مبلی اشاره کرد که در آهن سانا این محصول به فروش میرد که برای اخذ قیمت پروفیل مبلی میتوانید به صفحه این محصول مراجعه نمایید.

قیمت پروفیل

مشتریان گرامی که قصد خرید و یا اخذ قیمت پروفیل را دارند میتوانند با شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در تماس باشند و یا اینکه با مراجعه به صفحه سایت فولاد نوین آرکا و جدول قیمت پروفیل میتوانند از قیمت روز مطلع شوند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *